Наші статті

Ремонт зварювального інвертора Kaiser NBC-200 Industry


Скарга клієнта: Вентилятор гуде, але інвертор не варить.

Попередня діагностика: Вийшли з ладу силові транзистори.

Виконано: заміна транзисторів, діодів, ремонт драйверів транзисторів.

Kaiser NBC-200 Industry вже досить давно продається на ринку України. Апарат досить простий в плані організації управління, але при цьому дуже добре варить і досить надійний. Зазвичай цей апарат потрапляє в сервіс після 5-7 років відпрацювання.

Огляд конструкції:

Цей апарат - спрощена копія старшої моделі сімейства інверторів Telwin Technika, Італія. Спрощення торкнулися викидання зі схеми зворотного зв'язку по напрузі, захисту від зниженої напруги і зміни схеми живлення управління. Також даний зварювальний інвертор схожий з інверторами фірми Deca (Італія). При всіх цих спрощеннях на роботу апарату це не вплинуло. Інвертор дуже добре і м'яко варить, а ціна в 2-3 рази нижче ніж у оригіналу.

Отже, розглянемо конструкцію зварювального інвертора Kaiser Industry.

Електроніка рознесена на дві плати. На верхній платі розташована більша частина інвертора. Тут встановлено діодний міст (1), реле і резистор плавного пуску (2), вхідні конденсатори (3), схема управління і чергове живлення (4), драйвер силових транзисторів (5), силові транзистори і діоди (6).

На нижній платі встановлений силовий трансформатор, силові вихідні діоди і вихідний дросель.

Вентилятор в даному апараті 220 В. Через це при виході з ладу інвертора, він все одно працює, тим самим людям здається, що інвертор працює, але чомусь не варить.

Схема роботи інвертора - косий міст, про що свідчать силові діоди поруч з транзисторами, плюс наявність дроселя на виході.

Управління досить просте - ШІМ контролер UC3845 і мікросхема операційних підсилювачів. Зворотніх зв'язків з виходу по струму і напрузі немає. Управляється інвертор тільки керуючись інформацією з трансформатора струму. Є захист від перегріву і від підвищеної напруги в мережі.

Зазвичай в апаратах інформація від трансформатора струму використовується тільки для захисту. Але варто сказати, що жодного разу даний інвертор не виходив з ладу з вини цього блоку.

Драйвер транзисторів непоганий, повністю повторює оригінальний.

Детальна діагностика і ремонт:

Для подальшої діагностики випаюємо з плати згорілі деталі і чистимо плату.

Варто сказати, що клієнт намагався сам відремонтувати інвертор, замінивши згорілий резистор плавного пуску і реле (воно було робоче, дуже рідко виходить з ладу).

У інверторі Kaiser NBC-200 Industry вийшли з ладу силові транзистори, діоди і «підгорів» драйвер транзисторів.

В першу чергу ремонтуємо драйвер і переконуємося в правильності сигналу управління. Сигнал повинен мати частоту 35Кгц і певну форму сигналу. Якщо щось з цього буде не правильним, то вийдуть з ладу силові транзистори.

Після цього встановлюємо силові транзистори, діоди і резистор плавного пуску. Включаємо апарат через баласт, переконуємося в працездатності і перевіряємо реакцію апарату на навантаження.

Якщо все нормально, то включаємо інвертор вже в побутову мережу 220В і перевіряємо роботу апарату на електроді.

Даний апарат вже досить старий і в нього з часом відірвалася пластикова стяжка, що утримує силовий трансформатор. Встановлюємо нову. Також при роботі апарату був чутний писк від силового трансформатора. Для усунення цього вставимо шматочок текстоліту між обмотками і сердечником, щоб уникнути вібрацій обмотки. Писк пропав.

Гарантія на замінені деталі і роботу 1 місяць.

У підсумку: це простий, але дуже хороший і надійний інвертор з легким запалюванням дуги і класною якістю зварювання.

Також дану модель (новий) можна придбати у нас в сервісі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.